Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Tak zatytułował swoja pierwsza książkę dla dzieci Waldemar Cichoń – autor opisujący w zabawny sposób przygody niesfornego kota Cukierka.

Pan Waldemar przyjechał do nas z Tychów i gościł w szkole 15 stycznia 2016 r., na zaproszenie szkolnych bibliotekarzy. Spotkanie odbywało się w miłej i sympatycznej atmosferze. Autor opowiadał ciekawie o swojej pracy pisarskiej, życiu rodzinnym i głównym bohaterze swoich książek, którego już wcześniej nasi uczniowie z klas I-III SP zdążyli trochę poznać.

Nasi bibliotekarze, czytając wcześniej w klasach fragmenty książki „Cukierku, ty łobuzie”, rozbudzili ciekawość i zainteresowanie tą stuprocentową kocią komedią. Efektem tego były też prace przygotowane przez uczniów i przyniesione na spotkanie – zabawne rysunki przedstawiające kota, koty wykonane z papieru, masy solnej… . A do tego, zwłaszcza uczniowie klas III, przynieśli swoje próbki literackie które podarowane pisarzowi mogą być inspiracją do dalszej pracy twórczej.

Pan Waldemar Cichoń był bardzo zadowolony z naszego spotkania. Na koniec uczniowie kupowali przywiezione książki, a każdy otrzymał osobistą dedykację z autografem autora.

Bibliotekarze

      ZSP w Paniówkach

        Jolanta Szołtysek

         Łukasz Cempura

 

3

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła