Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.


SZANSA DLA PRZEDSZKOLA

 

Opis projektu

Projekt skierowany do uczniów i nauczycieli przedszkola działającego w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (ZSP)w Paniówkach.


Celem projektu jest przeszkolenie (podniesienie kompetencji) nauczycieli z zastosowania różnych metod terapii
dla dzieci w wieku przedszkolnym z niepełnosprawnościami. Kolejnym etapem będzie zastosowanie wyuczonych metod w pracy z dziećmi i przeprowadzenie kompleksowych terapii dla 8 dzieci z niepełnosprawnościami w ZSP. Planowane działania wynikające z proj. pozytywnie wpłyną na przyszłe kształcenie w ZSP, które wyjdzie na przeciw indywidualnym potrzebom uczniów.

Wprowadzenie dodatkowych zajęć wpłynie korzystnie na wzajemne relacje uczeń -
nauczyciel. Zostanie zapewniona uczniom gama bezpłatnych zajęć, która umożliwi dzieciom i rodzicom o niskim statusie materialnym udział w ofercie, na którą nie mogliby sobie pozwolić.

 

Cele i planowane efekty projektu.

Celem projektu jest przeszkolenie (podniesienie kompetencji) nauczycieli z zastosowania różnych metod terapii dla dzieci w wieku przedszkolnym z niepełnosprawnościami. Kolejnym etapem będzie zastosowanie wyuczonych metod w pracy z dziećmi i przeprowadzenie kompleksowych terapii dla 8 dzieci z niepełnosprawnościami w ZSP.
Poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć specjalistycznych, wyrównujących szanse edukacyjne dzieci niepełnosprawnych w zakresie stwierdzonych deficytów, zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu oraz doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 15 nauczycieli pracujących z dziećmi z niepełnosprawnościami. Wybór zajęć, czas trwania oraz forma prowadzenia, zostały dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego ze 8 dzieci z niepełnosprawnością.  Podjęte działania przełożą się na wzrost upowszechniania wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, zwiększą szanse edukacyjne dzieci z niepełnosprawnością z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych, a także poprawę jakości wychowania przedszkolnego.
Rodzaje zajęć wyrównujących szanse edukacyjne dzieci niepełnosprawnych przewidziane w ramach projektu: Zajęcia z terapii Snoeuzelen, Zajęcia - Metoda Krakowska, Zajęcia - Integracja sensoryczna, Zajęcia - metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, Zajęcia- metoda behawioralna, Zajęcia - sensoplastyka, Zajęcia - Arteterpia.

 

 

 

 

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA:

Ogłoszenie - Szansa dla Przedszkola

 

Ogłoszenie - Nabór do projektu

Deklaracje

DEKLARACJE:


 

 

Kontakt:

Zespół Zarządzajacy

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tel. 32 2386584

 

 

 

Czas realizacji projektu
01.08.2017 r. - 31.07.2018r.

Wartość projektu
182 450,00 zł

Wkład Funduszy Europejskich
155 082,50 zł

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła