Odwiedza nas 252 gości oraz 0 użytkowników.

Na ten dzień nasi uczniowie klas drugich czekali z niecierpliwością. Tak bardzo chcieli już zostać pełnoprawnymi członkami biblioteki szkolnej.

- „Czy wy wszyscy naprawdę potraficie już dobrze czytać?” – zapytali bibliotekarze, zapraszając na wtorkową uroczystość

-„Taaak!!!” – zgodnym chórem odpowiedzieli drugoklasiści

Zostali zatem pasowani: chłopcy - mieczem, dziewczynki - berłem, a wychowawczynie - kluczem, i dodatkowo zaszczepieni bakcylem czytelnictwa – 30.10.2018 r. na kręgu szkolnym.

Zanim jednak to nastąpiło, zobaczyli krótkie przedstawienie przygotowane przez uczennice kl. IV pt. „Witajcie w naszej bajce”. Oprócz wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima pojawił się także akcent patriotyczny, w postaci utworów Władysława Bełzy, co związane było z przypadającą wkrótce setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy nowo pasowany czytelnik mógł w tym dniu wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Młodzi czytelnicy dumnie wychodzili z biblioteki szkolnej, niosąc w rękach wypożyczone książki, a także pamiątkowe dyplomy. Ponadto otrzymali sympatyczny prezent w postaci folderków, przypinek i chorągiewek nawiązujących do Święta Niepodległości.  I było o czym opowiadać rodzicom i rodzeństwu w domu…

PS. Zapraszamy wszystkich do biblioteki! Otwarliśmy już nasze podwoje po zakończonym skontrum. 

Co nas czeka w listopadzie ?

Z małym poślizgiem będziemy obchodzić tradycyjnie Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych , o czym również dowiecie się w szkole (na gazetkach) oraz na stronie internetowej.

J.Szołtysek

Ł.Cempura

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła