Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

„CZYSTE ŚRODOWISKO-CZYSTE POWIETRZE”

 

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej „KAMPANIA SMOG” uczniowie z całej Polski mogli uczestniczyć w konkursie „ Czyste środowisko- czyste powietrze”.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszym etapie, zarejestrowane drużyny wykonywały zadanie twórcze (plakat, maskotka, kapsuła czasu lub tekst przemówienia ,apelu) promujące zachowania pełne zdrowia, troskę o czyste powietrze, walkę ze smogiem. Spośród 737 nadesłanych prac jury wybrało 100, a ich autorów zaproszono do Centrum Nauki Kopernik do Warszawy. Wśród finalistów znalazły się nasze „Lufciki”- Julia Kaczmar, Maria Kozik oraz Jagoda Kral.

26.10.2018 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie dziewczyny przystąpiły do finałowych zmagań w swojej kategorii wiekowej. Pierwsze zadanie polegało na stworzeniu 10 rebusów tematycznie związanych z problemem zanieczyszczeń powietrza i zagadnieniami promującymi zachowania proekologiczne. Jury oceniało zgodność merytoryczną, estetykę oraz ciekawe i kreatywne wykonanie zadania. Dziewczyny spisały się na medal i weszły do grona 50 najlepszych zespołów.

Ostatnia część konkursu polegała na stworzeniu gry edukacyjnej.Każda drużyna musiała określić cel i założenia gry, stworzyć kartę przebiegu gry oraz planszę z potrzebnymi elementami do jej przeprowadzenia. Składniki powietrza zamiast tradycyjnych pionków, karty sprawdzające wiedzę graczy, orazplansza przedstawiająca zadymione miasteczkookazały się strzałem w dziesiątkę. „Lufciki” stanęły w gronie ZWYCIĘSCÓW!

Oprócz nagród rzeczowych dla Julki, Marysi i Jagody organizator przewidział nagrodę dla naszej SZKOŁY w postaci „Szkolnej Strefy Relaksu”.

            Dziewczynom gratulujemy umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy z wielu przedmiotów i pomysłowości!

                                                                                                                                             M.K.

 

czyste1

 

 

czyste4

 

czyste2

 

czyste3

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła