Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Paniówkach przystąpili do projektu „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Ich celem będzie wysłanie stu widokówek przedstawiających okoliczne wsie i miasta Gminy Gierałtowice i Powiatu Gliwickiego.

 

Głównym celem akcji, do której dołączyło ponad 400 szkół z całego kraju, jest upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi nasza szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski zostaną przesłane pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Propagować będą w ten sposób również swoją szkołę i miasto w całym kraju, bo pozdrowienia będą zawierały krótką notkę informującą o nadawcy. Otrzymane kartki uczniowie będą zamieszczać na szkolnej gazetce, by cała społeczność szkolna mogła się z nimi zapoznać.

Akcja została uznana przez Biuro Programu „Niepodległa” prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zachęcamy do udziału…od poniedziałku wielkie pozdrawianie…..

 

Koordynatorem projektu jest Bożena Benson

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła