Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

W czwartek 27 września 2018 roku klasa siódma w ramach warsztatów przyrodniczych wybrała się na wycieczkę do Goczałkowic. Program obejmował udział w wykładzie, warsztatach o korytach rzek i praktycznym zapoznaniem się z pojęciem ogródek meteorologiczny, a także lekcję botaniki w cudownych ogrodach Kapiasa. Popularnonaukowy wykład na temat zjawisk pogodowych, tworzenia burz, trąb powietrznych, opadów prowadził pracownik Parku Technologicznego EkoEnergia Silesia, doktorant Uniwersytetu Śląskiego, „łowca burz”, pan Wojciech.

 

W dalszej części zajęć, tym razem praktycznych Uczniowie skonstruowali 2 typy koryt rzecznych: rzeki uregulowanej oraz naturalne, a następnie obliczyli prędkości przepływającej wody przez obydwa z nich i porównali. Zajęcia „pod chmurką” to udział w lekcji przeprowadzonej w ogródku meteorologicznym, a dotyczącej zapoznania się z podstawowymi przyrządami i ich funkcjami, wśród których można wyróżnić: deszczomierz, poletka do pomiaru temperatury gruntu, maszt meteo z urządzeniami do pomiaru prędkości i kierunku wiatru, odchylenia od kierunku północy, natężenia promieniowania, osłona radiacyjna przy gruncie i w powietrzu. Uczniowie zobaczyli również radar meteorologiczny. Podczas spaceru po zaporze nad zbiornikiem w Goczałkowicach uczniowie urządzili sobie zawody, biegi, więc wyjazd można uznać za szeroko interdyscyplinarny. Film uświetniający budowanie zapory można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=oqe3N71kc7g

 

W ogrodach Kapiasa doznaliśmy niesamowitych wrażeń estetycznych. Nie tylko dane było nam podziwiać piękne wrzosowiska, odpoczynek w brzozowsku, ale też zabawa w labiryncie, poznanie cech charakterystycznych ogrodów innych kultur. Wyjazd został zorganizowany przez mamę jednej z uczennic, za co bardzo dziękujemy. Opiekunami wyjazdu były pani Teresa Nocoń oraz pani Ewelina Lechus. 

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła