Odwiedza nas 260 gości oraz 0 użytkowników.

Z pewnym niepokojem uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spoglądali w niebo. Co prawda woda w klimaty marynistyczne wpisuje się idealnie , ale występy uczniów i przygotowane na ten dzień dary stołu niekoniecznie jej potrzebowały. I na szczęście nie padało, więc wszystko się udało.!!

Temat tegorocznego festynu wiązał się z obchodami 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Morskie świętowanie rozpoczęło się w niedzielne popołudnie o godzinie 16.00. Na kilka godzin szkolny dziedziniec zamienił się w morską Barkę, ( Patron byłby dumny!), na której wachtę objęli Marta Szołtysek i Jakub Hahn oraz Bożena Benson, koordynator całego projektu. Załogę na statek wprowadzili uczniowie klasy 4a, którzy uposażeni w żeglarskie rekwizyty zainicjowali powitalny taniec całej społeczności szkolnej. „Mr. Jack” i „Hej ho żagle staw” to tańce, które połączyły wszystkich uczestników festynu niezależnie od wieku i możliwości. Program artystyczny był bardzo zróżnicowany. Był Bałtyk a potem szlak polskich rzek, co pokazali najmłodsi uczniowie klas 1-III, tańcząc Trojaka i Krakowiaka. Brawurowo brzmiały morskie szanty wykonane przez uczniów w różnych językach. Duże zainteresowanie publiczności wywołały popisy akrobatyki sportowej oraz sztuk walki Aikido, tance, występy wokalne i kabaretowe. Rejs szkolnej barki był również bardzo atrakcyjny dla najmłodszych, bo mogli korzystać z dmuchanych zamków, trampoliny a od starszych kolegów uczyli się żeglarskich węzłów. Załoga naszej Barki zadbała też o kulinaria - był grill, ciasta, kawa, owocowe koktajle i mnóstwo innych smacznych niespodzianek.

Wszystkim należą się zasłużone podziękowania. Na koniec tego wyjątkowego rejsu wspólna praca uczniów, nauczycieli i rodziców została doceniona gromkimi brawami gości i publiczności.

Było różnorodnie. Było wykwintnie. Było żeglarsko a do końca nad naszą Barką powiewała biało- czerwona bandera.

Bożena Benson

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła