Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

 „Łódź fabryczna – Łódź filmowa” pod takim hasłem odbyła się sobotnia wycieczka do Łodzi dla uczestników kółka turystycznego, którzy chętnie poznają ciekawe miejsca w Polsce.

Łódź to miasto, gdzie spotykały się niegdyś różne kultury i wyznania, to swoisty tygiel różnych narodowości: polskiej, niemieckiej, żydowskiej. Na każdym kroku uczestnicy sobotniej wycieczki odczuwali niesamowity klimat tego miejsca. Wszystkich urzekła architektura związana z dziewiętnastowieczną industrializacją Łodzi.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po ulicy Piotrkowskiej. Dzisiaj to najdłuższy deptak w Polsce. Po ulicy można przejechać się rikszą lub turystycznym tramwajem retro. Tutaj podziwialiśmy również Aleję Gwiazd z nazwiskami najznakomitszych postaci polskiej kinematografii. Tutaj również mogliśmy usiąść na tzw. „ławeczce Tuwima”. Następnie odwiedziliśmy „Księży Młyn”- rozległą dzielnicę fabryczno-mieszkaniową, którą stworzyli wielcy przemysłowcy Łodzi dla swoich robotników. Następnie udaliśmy się do Muzeum Kinematografii, które mieści się w neorenesansowym pałacu Karola W. Scheiblera. Muzeum gromadzi eksponaty związane z rozwojem techniki filmowej. Mieszczą się tam również wystawy czasowe poświęcone historii filmu i współczesnym polskim superprodukcjom. Wycieczkę zakończyliśmy w Manufakturze, która obecnie jest największym centrum handlowo-rekreacyjnym w środkowej Europie. Na 27 ha kompleksu znajduje się m.in. rynek z kolorowymi fontannami, Muzeum Fabryki, Muzeum Sztuki, ponad 300 sklepów, dyskoteka, ściana wspinaczkowa i multikino.

Wycieczkę do Łodzi można uznać za bardzo udaną, a słowa uznania kierujemy również do Pani Elżbiety, przewodniczki, która w wyjątkowy sposób przybliżyła nam ciekawą historię tego miasta.

                                                                       CW

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła