Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 16 listopada 2017 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem „ Pociąg do wolności”.

Liczne wiersze i pieśni patriotyczne zaprezentowane w trakcie programu artystycznego wprowadziły słuchaczy w zadumę nad losami naszego państwa i narodu walczącego przez 123 lata o niepodległość. Program przebiegał w czterech częściach:

cz. I – stacja niewola

cz. II – stacja powstania narodowe

cz. III – I wojna światowa

cz. IV – stacja wolność

Szkolny chórek odpowiedzialny za oprawę muzyczną w profesjonalny sposób wykonał takie utwory jak: Warszawianka, Rota, O mój rozmarynie, Pieśń Legionów. Uczennica klasy szóstej w występie solowym zaprezentowała utwór „Deszcz jesienny deszcz”. Część artystyczna dotycząca Święta Niepodległości została podsumowana krótkim filmem pt.: „Niezwyciężeni” (IPN). W dniu 16 listopada odbyło się również Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława

Wyspiańskiego. Wybrane fragmenty odczytali nauczyciele, wybrani uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Za rok mamy nadzieję spotkać się na obchodach 100 – rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i kolejnym Narodowym Czytaniu.

 

CW

 

 

                                  

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła