Odwiedza nas 265 gości oraz 0 użytkowników.

         10 listopada, w ramach Dnia Nowoczesnych Technologii nasi uczniowie podczas lekcji informatyki wcielili się w grafików, konstruktorów oraz programistów, korzystając z najnowszych technologii pod okiem nauczyciela informatyki. Młodsi uczniowie projektowali obrazy na tabletach graficznych a nasi starsi „przyszli graficy” podczas zajęć artystycznych z grafiki komputerowej wykorzystywali profesjonalne oprogramowanie do tworzenia grafiki wektorowej.

 

Zobacz intro filmu: Nowoczesne Technologie

Na kolejnej lekcji, genialne umysły konstruowały i programowały roboty Lego EV3, z którymi można się również zaprzyjaźnić podczas kółka z Robotyki i Informatyki prowadzonego w naszej szkole. Nasi uczniowie uczyli się również programować wykorzystując specjalne platformy do kodowania np.: www.code.org , na której każdy z uczniów niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

 

Prawdziwą atrakcją na lekcjach były jednak małe Ozoboty, z którymi po raz pierwszy nasze dzieci i młodzież miały okazję się zaznajomić i nauczyć w jaki sposób można je kodować za pomocą kolorów oraz z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji www.ozoblockly.pl , zarówno na tabletach jak i swoich komputerach. Podczas zajęć uczniowie korzystali również z interaktywnej tablicy na której programowali i przedstawiali swoje programy.

 


         Podczas wszystkich zajęć każdy wykazał się dużą aktywnością, sprytem i kreatywnym podejściem do zadań, które zostały przed nimi postawione. Uczniowie bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyli w zadaniach, które pozwoliły im zdobyć nową wiedzę i umiejętności, stając się nowoczesnymi uczniami w nowoczesnej szkole innowacyjnych rozwiązań.

 

Ł. Nowak

 

 

 

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła