Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

            26 października 2017r. nasze klasy drugie oraz zainteresowani teatromani z klas trzecich gościli w odnowionych murach Domu Kultury w Łaziskach Górnych, gdzie Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia przedstawiał sztukę pt. „W krzywym zwierciadle…, czyli od komedii do groteski”.

            W spektaklu szczególną uwagę zwrócono na różne odmiany komedii, tragedię, groteskę oraz teatr absurdu (z którego natchnienie czerpie współczesny kabaret).

            Sztuka opowiada o ważnych zagadnieniach egzystencjalnych oraz kondycji współczesnego człowieka w otaczającej go rzeczywistości. To próba poszukiwania sensu istnienia i ponadczasowych wartości.

            Aby ułatwić przyswojenie istotnych treści edukacyjnych, wplecionych w teatralne propozycje, autorzy stworzyli – atrakcyjnie dostosowaną do współczesnej młodzieży – formę przekazu.

            Tradycyjnie już po spektaklu było krótkie spotkanie z aktorami, którzy odkrywali tajemnice swojego zawodu, zapraszając na scenę chętnych do występów uczniów, którzy wespół z aktorami otrzymywali na koniec rzęsiste brawa.

Kolejny wyjazd do tego teatru jest zaplanowany na wiosnę – 19 kwietnia 2018 „Dzieci z dworca ZOO”

 

J. Szołtysek

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła