Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Radość drugoklasistów!

Na ten dzień nasi uczniowie klas drugich czekali z niecierpliwością. Tak bardzo chcieli już zostać pełnoprawnymi członkami biblioteki szkolnej.

- „Czy wy wszyscy naprawdę potraficie już dobrze czytać?” – pytała bibliotekarka, zapraszając na czwartkową uroczystość,

-„Taaak!!!” – zgodnym chórem odpowiedzieli drugoklasiści.

I stało się. 28.09.2017r.w siedzibie biblioteki szkolnej zostali pasowani – wedle zwyczaju ogromnym długopisem, a dodatkowo zaszczepieni bakcylem czytelnictwa.

Na uroczystość przybyli przebrani za bohaterów swoich ulubionych bajek. Byli więc: Czerwony Kapturek, wraz z babcią i wilkiem, Pippi Langstrumpf ale także Minionek czy wojownicy ninja. Każdy nowo pasowany czytelnik mógł w tym dniu wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Młodzi czytelnicy dumnie wychodzili z biblioteki szkolnej niosąc w rękach wypożyczone książki, a także pamiątkowe dyplomy, które wręczyła im para sympatycznych zwierzaków – pingwin i łoś.

Co nas czeka w październiku? Kolejna porcja nowości czytelniczych, które w nowym roku szkolnym licznie przybyły do naszej biblioteki w ramach „Narodowego programu rozwoju czytelnictwa”.

W październiku będziemy również obchodzić tradycyjnie Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych o czym dowiecie się ze szkolnych gazetek oraz na stronie internetowej.

Bibliotekarze

Jolanta Szołtysek

Łukasz Cempura

 

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła