Odwiedza nas 261 gości oraz 0 użytkowników.

W niedzielne popołudnie 23 lutego 2020r. gmach Szkoły Podstawowej w Paniówkach otworzył swe podwoje dla ludzi dobrych serc.

Rok 2020 jest szczególny, gdyż jako szkoła Jana Pawła II włączamy się w uroczyste obchody setnej rocznicy urodzin patrona, a dodatkowo na rok 2020 przypada piętnastolecie nadania szkole podstawowej imienia Świętego Polaka.

Pragnąc kroczyć śladami Jego Świętobliwości społeczność szkolna chce obdarzać dobrem, nie być obojętna na los drugiego człowieka, okazywać serce tym, którzy go najbardziej potrzebują, dlatego Koncertowi inaugurującemu uroczystości stulecia urodzin przyświecała idea pomocy, wielkiej pomocy, której potrzebuje malutki człowiek – Franio – czekający na lek ratujący życie. Nic cenniejszego nie można podarować drugiej osobie.

Ilość chętnych do udziału w koncercie przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i niestety nie wszyscy mogli wystąpić, mimo iż czas trwania imprezy był naprawdę imponujący. Plany i scenariusze krzyżowała również grypa. Jednak dzięki stuprocentowej, niemal, mobilizacji całej społeczności szkolnej, efekty znacznie wykroczyły poza to, czego można się było spodziewać.

Uczniowie szkoły i przedszkola perfekcyjnie przygotowani przez swoich nauczycieli zaprezentowali najwyższy poziom swoich umiejętności wokalnych, tanecznych, instrumentalnych i akrobatycznych – kolejny raz udowadniając, że cel jednoczy ludzi, a w imię wyższego dobra można wykonać nawet dwieście procent normy.

Sala koncertowa ani przez chwilę nie świeciła pustkami, co pokazało, że również mieszkańcy Paniówek nie potrafią przejść obojętnie obok drugiego człowieka w potrzebie, a ich ogromna hojność zasługuje na uznanie.

Rodzice uczniów przygotowali i przebogato zaopatrzyli kawiarenki, świetlica oraz warsztaty ceramiczne stworzyły przepiękne artystyczne podarunki, aby każdy kto chciał wesprzeć finansowo Frania nie odszedł z pustymi rękami.

Przygotowano mnóstwo ciekawych atrakcji dla najmłodszych – aby oni również zapamiętali, że pomaganie jest dobrem. Dzięki iskierce zapalonej przez Szkolny Klub Wolontariatu idea zapłonęła przepięknym ogniem dobroczynności.

Wspólnym zaangażowaniem, każdy na miarę swoich możliwości, udowodniliśmy, że „bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto zdolny jest dawać” [JPII], a w sprawczą moc słów trzeba uwierzyć, bo wszyscy mamy MOC, a zwłaszcza nasz mały Franek i jego rodzina. Wierzymy mocno w to, że Franiowi uda się szybko wyjechać na leczenie, dzięki takim akcjom jak nasza, która fundusz Franka zasiliła 37 411 złotymi zebranymi przez wolontariuszy Komitetu Społecznego Fundacji Siepomaga.

B.Pytlarska

 


Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła