Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

 

W dniach 12 i 13 lutego br odbyły się w klasach od IV do VIII naszej szkoły warsztaty z panią mgr Katarzyną Kudybą - pedagogiem i psychologiem z trenerskim doświadczeniem zawodowym w obszarze profilaktyki uzależnień i nowych mediów. Jako praktyk i biegły znawcą wirtualnej przestrzeni uświadomiła uczniom, że Internet jest nieocenionym narzędziem komunikacji, wiedzy i rozrywki, ułatwia naukę, rozwija zainteresowania, ale niestety niesie wiele zagrożeń tj. rozpowszechnianie nielegalnych treści, pozyskiwanie nielegalnych danych, włamania sieciowe itp.
Dzieci i młodzież z niezwykłą łatwością penetrują i odkrywają cyberprzestrzeń. Docierają do takich zakamarków, o istnieniu których dorośli często nie mają pojęcia. Treści, na które tam natrafiają mocno działają na ich psychikę, emocje, mogą prowadzić do zaburzeń zachowania, stanów depresyjnych czy uzależnień.
W czasie warsztatów z uczniami przeanalizowano różne formy aktywności w sieci, uświadomiono im konsekwencje jakie mogą ponosić przy „odkrywaniu” stron, filmów o treści niestosownej, przedstawiono zagrożenia cyberprzestrzeni tj. nękanie, zastraszanie, prześladowanie. Udział w warsztatach miał dać uczniom świadomość co robię w cyberprzestrzeni, poszerzać kompetencje jak bezpiecznie dla siebie korzystać z cyfrowej przestrzeni i dać świadomy wybór czasu, który tam spędzam.

 

Jako Rodzice, Nauczyciele mało wiemy, jak i kiedy dzieci korzystają z Internetu, a przede wszystkim nie dostrzegamy chyba skali cyfrowej przemocy z jaką stykają się dzieci w sieci i nie mamy pojęcia w jakich wirtualnych światach poruszają się już od wczesnego dzieciństwa. Będziemy mieli okazję poszerzyć te kompetencje 25 marca br /środa/ na prelekcji pani Katarzyny Kudyby w naszej szkole o godz. 17.30, przed zebraniami klasowymi, na którą serdecznie zapraszamy….po tym spotkaniu świat stanie się nieco inny….

 

E.Czapelka

 

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła