Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Dojrzałe dyktando pod papugami, a właściwie - papużką.

W tym roku Gminny Konkurs Ortograficzny w Paniówkach osiągnął pełnoletność. Mistrzowie ortografii szkół naszej gminy już po raz 18 przystąpili do dyktanda. Tegoroczna edycja zyskała dodatkową rangę, ponieważ profesor Danuta Krzyżyk z Katedry Dydaktyki i Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego, życzliwie czuwająca merytorycznie przez te wszystkie lata nad Gminnym Konkursem, objęła funkcję Sekretarza Rady Języka Polskiego.

Uczniowie zmagali się nie tylko z harcami i codzienną rutyną kolorowej papużki, ale również z upałem. Choć ani jedno, ani drugie nie popsuło szyków trójce zwycięzców. Dawid Piotrowski z Gierałtowic (1 miejsce), Eryk Walda (2 miejsce) z Chudowa oraz Agata Matuszek (3 miejsce) z Gierałtowic dziarsko wymachując piórami wraz z papużki skrzydełkami egzamin z ortografii zdali śpiewająco – w przeciwieństwie do papużki.

Konkurs na swoje osiemnaste urodziny uzyskał wyjątkowy prezent w postaci honorowego patronatu Wójta Gminy Gierałtowice, który obdarował prezentami zarówno zwycięzców jak i wszystkich uczestników.

Uczestnicy: Emilia Kampa, Dominika Ulfig, Oliwia Puc – SP Chudów; Aleksander Cichór, Marcin Marcol – SP Gierałtowice; Weronika Szejnoga, Kamila Kanclerz, Emilia Zaremba, Natalia Niczyporuk – Paniówki.

                                                                                                                     B. Pytlarska

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła