Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Podczas Tygodnia Nowoczesnych Technologii, uczniowie na lekcjach informatyki w praktyczny sposób zdobywali wiedzę dotyczącą algorytmów oraz programowania ozobotów. Praca polegała na rozwiązywaniu algorytmicznych zadań z wykorzystaniem ozobotów, tabletów oraz specjalnej platformy do programowania. Uczniowie zapoznawali się z nowoczesnymi technologiami i nabywali nowe kompetencje cyfrowe, które są nieodłącznym elementem dzisiejszego świata.

Oprócz zajęć z informatyki uczniowie uczestniczyli w zajęciach robotyki, podczas których skonstruowali własne roboty, a efektem końcowym było przeprowadzenie mini turnieju „sumo- robotów”, sterowanych przez uczniów za pomocą zdalnych urządzeń. Podczas wszystkich zajęć uczniowie w praktyczny sposób dotykali wiedzy, wykorzystując swoją kreatywność, innowacyjność i wiedzę.

Zajęcia informatyki, prowadzone z wykorzystaniem metodyki STEM (science, technology, engineering, art, math), pokazują, że programowania można uczyć się w sposób łatwy i ciekawy dla uczniów, rozwijając przy tym ich kreatywność, pobudzając ich to twórczego i samodzielnego działania, a także wyciągania logicznych wniosków oraz pracy w grupie.

 

Ł.Nowak

 

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła