Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas III poszukiwali informacji na temat szkół ponadgimnazjalnych, bo przecież moment wyboru szkoły już bardzo blisko.

27 kwietnia wybrali się więc na II Festiwal Zawodów Powiatu Gliwickiego do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, gdzie mieli okazję zwiedzić placówkę, wziąć udział w interesujących prelekcjach, doświadczeniach i quizach, ale przede wszystkim - zapoznać się z zawodami, jakich można uczyć się w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu gliwickiego. Niektórzy skorzystali także z popołudniowej oferty udziału w festynie organizowanym pod hasłem: „Łączymy zawodowo pokolenia”.

Z kolei 28 kwietnia trzecioklasiści skorzystali z możliwości pogłębienia swojej wiedzy o ofercie edukacyjnej gliwickich szkół średnich, uczestnicząc w dorocznych Targach Edukacyjnych „Education Fair” odbywających się w hali sportowej przy V Liceum Ogólnokształcącym. 21 wystawców zaprezentowało to, co w ich placówkach jest najlepsze i najcenniejsze oraz to, na czym budowana jest tożsamość szkoły. Gimnazjaliści mogli nie tylko obejrzeć stoiska, otrzymać ulotki informacyjne o szkołach, ale przede wszystkich mieli okazję porozmawiać ze starszymi kolegami, jak naprawdę wygląda nauka w konkretnej szkole czy jaka w niej panuje atmosfera.

Wyjazdy te miały na celu pomoc młodzieży w podjęciu trudnej decyzji dotyczącej określenia dalszej drogi kształcenia i liczę, że cel ten został osiągnięty. Życzę wszystkim naszym już „prawie” absolwentom satysfakcji i zadowolenia z dokonanego wyboru oraz - oczywiście - dostania się do wymarzonej szkoły.

Magda Weres-Gręzicka

 

1aaa

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła