Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień Otwarty dla szkół ponadgimnazjalnych

30. marca w naszym Gimnazjum miało miejsce ważne dla uczniów klas III wydarzenie – Dzień Otwarty. Mieliśmy przyjemność gościć w naszych murach przedstawicieli 24 szkół ponadgimnazjalnych z Gliwic, Zabrza, Knurowa, Ornontowic, a nawet Rudy Śląskiej. Nie zabrakło też przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości.

Nauczyciele oraz uczniowie zaprezentowali ofertę edukacyjną swoich placówek, opowiedzieli o podejmowanych w nich działaniach, odpowiedzieli na pytania gimnazjalistów i zainteresowali ich swoimi stoiskami promocyjnymi, na których nie zabrakło atrakcji, takich jak np. możliwość zrobienia zdjęć w studiu fotograficznym, samodzielnego obsłużenia robota, poddania się zabiegom upiększenia paznokci, obeznania z bronią czy skorzystania z symulatora pracy w warsztacie samochodowym.

           W tym roku towarzyszyli nam znów uczniowie z Przyszowic, którzy powiększyli grono odbiorców spotkania. Cieszymy się niezmiernie, że nasza inicjatywa spotyka się z tak szerokim odzewem ze strony szkół średnich, które chętnie nas odwiedzają. Jednocześnie jest to szczególna okazja dla naszych absolwentów, by odwiedzić dawną szkołę, spotkać się z kolegami i promować swoją szkołę.

Mamy nadzieję, że ten dzień był owocny dla trzecioklasistów, a zdobyta wiedza pomogła im w planowaniu swej dalszej drogi edukacyjno – zawodowej.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom i do zobaczenia za rok!

Magda Weres-Gręzicka i Bogumiła Swoboda

 

Zapraszamy do naszej galerii.

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła