Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

W czwartek 23 marca reprezentacja naszego gimnazjum uczestniczyła w 6 edycji Konkursu "Matematyka jest wszędzie" w Bielsku Białej. Celami konkursu są rozbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowania matematyką, zachęcanie uczniów do szukania powiązań matematyki z innymi dziedzinami oraz umożliwienie uczniom dzielenia się swoimi zainteresowaniami i pasjami z rówieśnikami.

IMG 7874

 

Wiktor Furs przygotował prezentację dotyczącą „Ciągu Fibonacciego i jego występowania w naukach matematyczno-przyrodniczych.” Przedstawiając temat użył licznych przykładów takich jak szyszki, muszle oraz skamieniałości.

 

 

IMG 7881

 

Kuba Szolc przedstawił projekt pt. „Złoty podział, czyli piękno i harmonia opisane liczbami." Pokazał w ciekawy sposób złotą proporcję w ludzkim ciele, fotografii, muzyce, malarstwie, architekturze.

 

 

 

 

 IMG 7891

„Geometria fraktalna, czyli modelowanie obiektów i zjawisk występujących w przyrodzie” – to kolejna wyprawa matematyczna którą przedstawił Maciej Domin w zastępstwie za Jakuba Hahna. Zaprezentował przykłady ciekawych kształtów fraktalnych oraz wykonane modele np. Piramidę Sierpińskiego.

 

 

CiekawIMG 7885ostki matematyczne dotyczące „Wykorzystania matematyki w geografii” przedstawił Jakub Nocoń. Zaprezentował wykorzystanie matematyki w geografii za pomocą nowoczesnych technologii przy użyciu aplikacji Quiver 3D. 

 

 

Gratuluję naszej szkolnej reprezentacji!

Teraz pozostaje nam czekać na oficjalne wyniki.

Marek Mnich

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła