Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Świętujemy Dzień Liczby π

w ZSP w Paniówkach

 

IMG 3165

 

 We wtorek 14 marca 2017 r. odbyło się popołudniowe szkolne spotkanie wszystkich sympatyków matematyki. W tym roku na zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli uczniowie klas: Iag, IIag i IIIag. Na początku spotkania zostały przedstawione ciekawostki dotyczące „ Liczby π i jej znaczenia w świecie” przez p. M. Mnicha. Wyświetlony został film wprowadzający w tematykę dnia. W tym roku w rolę prelegentów wcielili się sami uczniowie naszego gimnazjum.

 

IMG 3130

 

Wiktor Furs z II ag przygotował prezentację dotyczącą „Ciągu Fibonacciego i jego występowania w naukach matematyczno-przyrodniczych.”

 

Kuba Szolc przedstawił na czym polega „Złota proporcja i złoty podział”. Zaprezentował w ciekawy sposób złotą proporcję w ludzkim ciele, fotografii, muzyce, malarstwie, architekturze.

 

IMG 3127

 

Następną częścią były wspólne kreatywne działania zespołowe. Uczniowie mieli do wykonania model Piramidy Sierpińskiego. Została również zaprezentowana aplikacja Quiver 3D. Osoby zainteresowane poznały możliwości programu. Zostały rozdane specjalne karty pracy i w ten sposób młodzież zobaczyła jak wyglądają np. „Bryły Platońskie”, z którymi można było stworzyć naprawdę wiele.

 

IMG 3149

 

Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania był tort czekoladowy przygotowany specjalnie przez Maćka, serwowany w przerwie.

 

IMG 3177

 

„Geometria fraktalna, czyli modelowanie obiektów i zjawisk występujących w przyrodzie” – to kolejna wyprawa matematyczna, w którą wprowadził nas Jakub Hahn z klasy drugiej. W klasie stworzona została również wystawa stała imponujących fraktali, stworzona przez uczniów.

 

Ciekawostki matematyczne dotyczące „Wykorzystania matematyki w geografii” opowiedział Jakub Nocoń, przygotowując odpowiednie pomoce. Uczniowie klasy pierwszej przygotowali „Wystawę zagadek logicznych”, które stanowiły nie lada wyzwanie dla wytrawnych matematycznych umysłów.

 

IMG 3205

 

Na zakończenie zostały zaprezentowane prace dotyczące projektu „Mentor”, w który zaangażowani byli uczniowie klasy IIIa. Były filmy, ralacje i wspomnienia. Na koniec podziękowano wszystkim uczestnikom za udział i przybycie. Szczególne podziękowania kierujemy również w stronę Samorządu Uczniowskiego, który zadbał o pyszny poczęstunek i napoje.

M. Mnich

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła