Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

7 grudnia 2016 r. , w naszym gimnazjum uroczyście obchodziliśmy - już po raz szósty – Dzień Języka Polskiego i Historii. Jest to więc już tradycyjne święto przedmiotów humanistycznych, a także podsumowania dotyczące patronów, którzy szczególnie w tym roku zostali uczczeni – Henryk Sienkiewicz, Feliks Nowowiejski, Cichociemni.

Sejm zdecydował również o ustanowieniu roku 2016 jako jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski, a radni Sejmiku Województwa Śląskiego postanowili że ten rok w województwie śląskim będzie rokiem pamięci ofiar pacyfikacji KWK „Wujek”.

Tym wszystkim postaciom i wydarzeniom poświęcone były prezentacje multimedialne, konkursy i liczne ciekawostki…

Uczciliśmy w szczególny sposób Henryka Sienkiewicza, przeprowadzając uroczyste czytanie narodowe (szkolne) „Quo vadis”. Następnie każda klasa przedstawiła jedną wybraną scenę z dowolnego dzieła naszego noblisty w modnej obecnie konwencji Mannequin

Challenge. Wszyscy przy tym dobrze się bawili.

            Ale przyszedł czas na moment skupienia, gdy zapalając świecie uczciliśmy minutą ciszy heroizm górników i tych ludzi naszego regionu, których dotknęły represje tamtych tragicznych lat (16 grudnia 1981 r. – masakra górników KWK „Wujek”.

Spotkanie zakończyło się podsumowaniem oraz rozdaniem atrakcyjnych nagród i pamiątek. Kolejny Dzień Języka Polskiego i Historii zakończył się w miłej, serdecznej atmosferze. Opuszczaliśmy salę gimnastyczną z uśmiechami na twarzach…. Do następnego roku…

 

J.Sz.

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła