Odwiedza nas 272 gości oraz 0 użytkowników.

Mentor Roku!

Nauczyciel naszego gimnazjum – pan Marek Mnich

został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu

dla innowacyjnych nauczycieli, zdobywając III miejsce!

 

dyplom

Konkurs polegał na stworzeniu przez nauczyciela scenariusza dowolnie wybranej  lekcji z użyciem nowoczesnych technologii i przedstawieniu swojego pomysłu. Przy ocenie premiowana była kreatywność, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz zaangażowanie uczniów w lekcję. Konkurs zorganizowała firma MENTOR na uświetnienie piętnastolecia swojej działalności. Skierowany był do dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i średnich.

 

05

 

Nauczyciel stworzył scenariusz lekcji matematyki dla klasy III AG dotyczący „Brył Platońskich” z użyciem wielu środków dydaktycznych i wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Stroną medialną zajęli się uczniowie – Jakub Szolc, Jakub Nocoń i Filip Warzecha, którzy uczestnicząc w lekcji, jednocześnie ją nagrywali. Montażem filmu zajął się Jakub Szolc pod czujnym okiem swojego nauczyciela. Natomiast o potrzebny sprzęt – kamery i aparaty zadbali Kinga Sack i Filip Warzecha. Aktorami stali się uczniowie klasy trzeciej, którzy uczestniczyli w lekcji.

 

13

 

A tak napisali na stronie MENTORA:

 

Pan Marek Mnich, nauczyciel z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paniówkach w konkursie zdobywa III miejsce.


Temat pracy: Bryły platońskie, czyli jak starożytni Grecy postrzegali świat.

 

Dynamiczna, zajmująca lekcja z zastosowaniem nowych technologii np. oglądanie brył w okularach 3D. Efektywne połączenie fizycznych pomocy dydaktycznych z dostępnym sprzętem audiowizualnym. Duża ilość środków, atrakcyjne ćwiczenia i ekspresja nauczyciela to wzorowy scenariusz angażującej lekcji matematyki. Profesjonalny materiał wideo z prowadzonej lekcji.”

01

 

Nagrodzony nauczyciel został zaproszony na Ogólnopolski Zlot Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów, który odbywał się 2 i 3 grudnia w Ustroniu. Podczas uroczystej wieczornej gali zostały wręczone nagrody ufundowane przez firmę MENTOR ze Szczecina.

20161202 212141

 

Nagrodą dla szkoły jest monitor interaktywny MyBoard Business 42 z komputerem OPS, Androidem, systemem Windows 10 + aplikacja Informer. Dodatkowo wersja dydaktyczna Akademii Umysłu – Pamięć, Koncentracja i Szybkie Czytanie. Nagrodą dla nagrodzonego nauczyciela jest tablet Lenovo.

 

Wartość ufundowanej nagrody to 8998 zł.

Dziękujemy firmie MENTOR za ufundowane wspaniałe nagrody.

 

Gratulujemy Panu Markowi i zdolnym uczniom

klasy III A oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

Dyrektor ZSP

Małgorzata Wiśniewska

 

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła