Odwiedza nas 261 gości oraz 0 użytkowników.

Dokładnie  w czwartek 14 marca 2019 r. odbyła się lekcja otwarta matematyki w klasie III A gimnazjum, której tematem był „Dzień Liczby π w ZSP w Paniówkach”. Na początku nasz matematyk pan Marek Mnich przypomniał znaczenie niewątpliwie najsłynniejszej liczby świata.  Przypomnijmy w notacji amerykańskiej zapis daty 3.14 oznacza właśnie dzisiejszy dzień. Warto podkreślić, że w tym roku senat ustanowił rok 2019 Jubileuszowym Rokiem Matematyki, upamiętniającym niezwykły rozwój matematyki, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Schowek01

 Na początku lekcji uczniowie oraz obecni goście mogli obejrzeć krótki film: „Niewymierna liczba π”. Uczniowie wykonywali przygotowane zadania, z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, sprawdzając swoją wiedzę do obejrzanego wcześniej filmu. Następnie przypomnieli sobie wszystkie wzory matematyczne, w których występuje liczba pi.

IMG 20190314 141249

W przerwie nastąpiła miła niespodzianka dla wszystkich uczestników spotkania, w tym roku mieliśmy specjalnie przygotowany na dzisiejszą okazję π -tort, za który bardzo Wszyscy dziękujemy :D

IMG 20190314 141013

Druga część lekcji była równie interesująca: π -szyfry, Łowcy liczb niewymiernych, odkrywanie tajemnicy Piramidy Cheopsa to tylko niektóre z tematów, które zostały poruszone. Uczniowie klasy III Ag nakręcili również krótki film, prezentujący ciekawostki związane z liczbą π . Podsumowaniem lekcji był krótki quiz przygotowany na platformie Kahoot, w którym uczniowie i goście sprawdzili swoje umiejętności nabyte podczas lekcji.

IMG 20190314 150857

Nowe technologie w edukacji to temat szczególnie bliski uczniom i nauczycielom naszej szkoły. W tym dniu stawialiśmy na kreatywność, innowacyjność i dobrą zabawę. Uczniowie zaangażowali się w proponowane działania. Jak zwykle zadbali również o odpowiednią fotorelację z wydarzeń.

 

Do zobaczenia za rok!

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła