Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Już po raz piętnasty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paniówkach, odbył  się Gminny Konkurs Ortograficzny klas młodszych „Mały mistrz ortografii 2019”. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie klas trzecich naszej gminy, wyłonieni na drodze wewnątrzszkolnych eliminacji.

 

1

 

W środę, 6 lutego o godzinie 9:00 wszystkich, którzy postanowili podjąć wyzwanie ortograficzne, powitali – dyrektor ZSP w Paniówkach Pani Małgorzata Wiśniewska, Pani Kierownik Referatu Edukacji i Zdrowia w gminie Gierałtowice, Barbara Mansfeld oraz organizatorzy Pani Żaneta Borowiak i Pani Judyta Morawiec. Przewodniczącą komisji była Pani Barbara Pytlarska, która specjalnie na tę okazję napisała tekst tegorocznego dyktanda.
W skład komisji wchodziły także przemiłe Panie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, które przygotowywały gminnych mistrzów ortografii do tego spotkania.

 

W konkursie uczestniczyło łącznie 12 uczniów, tworząc trzyosobowe zespoły z Chudowa, Przyszowic, Gierałtowic i Paniówek.

 

 Celem konkursu było m.in. sprawdzenie znajomości reguł ortograficznych, umiejętności stosowania ich w praktyce, ćwiczenie spostrzegawczości, pamięci, kształtowanie wrażliwości ortograficznej, uwrażliwianie na piękno języka ojczystego, podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych, kształtowanie nawyku stosowania zasad ortograficznych, a także rozwijanie zdolności i zainteresowań oraz umiejętności pracy w grupie.

 

Każda z drużyn musiała zmierzyć się z ośmioma zadaniami. Myszka Miki nie miała pojęcia jak poprawnie podpisać obrazki, Smerf Ważniak pogubił literki w dyktandzie, Piotruś Pan potrzebował pomocy w diagramie ortograficznym, Pinokio nie wiedział czy postawić wielką czy małą literę, Bambi nie potrafił rozróżnić głoski dźwięcznej od bezdźwięcznej, Siedem Krasnoludków zrobiło bałagan w alfabecie, Kubuś Puchatek pogubił się w polskich przysłowiach. Z kolei uczestnicy konkursu z łatwością pokonywali kolejne trudności ortograficzne, nawet ułożenie puzzli ortograficznych zajęło im dosłownie chwilkę. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a uczniowie zaskakiwali swoją wiedzą, zaradnością i zapałem.

 

Mistrzami ortografii wśród trzecioklasistów zostali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paniówkach: Elżbieta Cnota, Tomasz Gruca oraz Jakub Hirsz.

 

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy konkursu dostali upominki oraz dyplomy. Oczekiwanie na wyniki konkursu umilił słodki poczęstunek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników.

 

J.M

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła