Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Świętujemy Dzień Liczby π w ZSP w Paniówkach

 

 IMG 0617

W środę 21 marca 2018 r. odbyło się szkolne spotkanie sympatyków matematyki. Na początku zostały krótko przedstawione ciekawostki dotyczące „ Liczby π i jej znaczenia w świecie” przez pomysłodawcę szkolnego wydarzenia – nauczyciela matematyki pana Marka Mnicha. W rolę prelegentów wcielili się sami uczniowie naszego gimnazjum, którzy świetnie przygotowali się do prezentowanych tematów.

 

IMG 0542

 Pierwszym z nich był Jakub Hahn z klasy III ag, który przygotował prezentację „Cuda architektury Europy i świata”. W swoim wystapieniu udowodnił, że architektura jest niezwykłą sztuką, w której liczy się zarówno nauka, wiedza, wyczucie estetyczne, jak i pomysłowość i inwencja twórcza. W interesujący sposób pokazał ciekawe obiekty architektoniczne Europy i świata. Słuchaczy szczególnie zainteresowała budowa mostów, bez użycia gwoździ. Kuba zaprezentował samodzielnie wykonane proste modele z drewna. Kolejną przygotowaną częścią były zdjęcia sztuki w architekturze, które zdobyły wyróżnienie na wystawie w galerii Związku Polskich Artystów Fotografików. Dużym zainteresowaniem cieszyły się fotografie przedstawiające elementy architektury obiektów użyteczności publicznej, są to miejsca dostępne dla każdego, odwiedzane przez nas systematycznie, odbiorca nie zwraca często uwagi na szczegóły otaczających nas budowli.

 

IMG 0651

 

Nowe technologie w edukacji to temat szczególnie bliski uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Kolejną częścią naszego spotkania były warsztaty, na których uczniowie klasy III ag – Jakub Karcz i Tomasz Rajca zaprezentowali drukarkę 3D, jej działanie i wytwory. To nowoczesne i podbijające świat urządzenie coraz częściej jest wykorzystywane w różnych dziedzinach nauki i nie tylko. Zgromadzone osoby miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób powstają wytrzymałe i bardzo dobrej jakości modele. Te innowacyjne urządzenia wkraczają w wiele dziedzin naszego życia. Na zakończenie prezentacji, wszyscy jej uczestnicy otrzymali breloczki „Liczbę π”, wydrukowane za pomocą drukarki 3D. Nie zabrakło chętnych do obejrzenia nowoczesnego sprzętu na przerwach między lekcjami.

 

IMG 0654

 

Uczniowie klas II gimnazjum urozmaicili naszą szkolną codzienność, poprzez zabawę z wykorzystaniem smartfonów. Pierwszym z nich był Hubert Wilsz, który przygotował i przeprowadził quiz matematyczny „∏lionerzy”.

 

IMG 0593

 

Natomiast Bartosz Kołodziej i Robert Wyrobek zaprezentowali znaną aplikację „Snapchat” i pokazali w jaki sposób można ją wykorzystać w edukacji - na matematyce i nie tylko…

 

IMG 0560

 

Ostatnim prelegentem był Mateusz Mryka, który zaprezentował możliwości wykorzystania programu graficznego „Geogebra”. Jest to darmowe oprogramowanie wspomagające nauczanie matematyki na wszystkich poziomach edukacji. Interaktywne kształcenie z wykorzystaniem nowych technologii jest niezwykle motywujące. Mateusz w ciekawy sposób przedstawił jak poruszać się po geogebrze, jak narysować wykres funkcji, bryłę w 3D. Postarał się zachęcić uczestników warsztatów do wypróbowania możliwości programu na własnych smartfonach.

 

IMG 0683

Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania w tym roku były babeczki upieczone specjalnie na dzisiejszą okazję. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Samorządu Uczniowskiego, który zadbał o pyszny poczęstunek i napoje.

 

W tym dniu stawialiśmy na kreatywność, innowacyjność i dobrą zabawę. Uczniowie zaangażowali się w proponowane działania. Jak zwykle zadbali o odpowiednią fotorelację z wydarzeń w tym dniu, będzie również pamiątkowy filmik. Do zobaczenia za rok!

Marek Mnich

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła