Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

 

Niezwykły dzień – niezwykłe zajęcia i wiele zdjęć!

 

W naszej szkole piątek był dniem prawdziwej eksplozji popularności interaktywnych metod nauczania oraz nowoczesnych technologii. 10 listopada był I Dniem Nowoczesnych Technologii w ZSP. Z tej okazji poszły w ruch wszelkie dostępne sprzęty, w tym rzutniki, tablice multimedialne, mikroskopy, laptopy, wizualizer, wykorzystaliśmy też potencjał naszych nowych pracowni – informatycznej i przyrodniczej – wszystko po to, by przekonać się, że nadążamy, a przynajmniej próbujemy, za wymaganiami nowoczesnej dydaktyki i – oczywiście – naszych uczniów.

 

Świętowanie rozpoczeliśmy już w nocy, kiedy to grupa pasjonatów ze starszych klas gimnazjum udała się na dach naszej szkoły, gdzie przetransportowała duży, nowoczesny teleskop. Tak rozpoczęło się podziwianie gwieździstego nieba oraz ciekawych obiektów architektonicznych najbliższej okolicy. Na zajęciach z kolei korzystaliśmy z najróżniejszych aplikacji, programów, e-booków, a przede wszystkim - bawiliśmy się wiedzą. Z pewnością największą aprobatą cieszyły się quizy wiedzy rozwiązywane przy pomocy smartfonów na lekcjach matematyki, języka niemieckiego, geografii. W takiej zabawie wzięli udział uczniowie naszej szkoły również podczas długiej przerwy, rywalizując w zawodach wiedzy niemiecko – angielskiej. Druga długa przerwa należała do chętnych śpiewaków, którzy spotkali się na kręgu, by wziąć udział we wspólnym karaoke.

 

Kolejną atrakcją były szkolne podchody, w których należało odnaleźć ukryte kody QR, zeskanować je i odczytać wskazówkę kierującą do miejsca, w którym schowane zostały koperty z zadaniami z języka niemieckiego, wymagającymi również użycia telefonów. Nie zabrakło interesujących warsztatów, w tym takich, na których wykorzystano innowacje z zastosowaniem robotyki. Uczniowie wcielili się w grafików, konstruktorów oraz programistów, korzystając z najnowszych technologii pod okiem nauczyciela informatyki. Młodsi uczniowie projektowali obrazy na tabletach graficznych, a starsi „przyszli graficy” podczas zajęć artystycznych z grafiki komputerowej wykorzystywali profesjonalne oprogramowanie do tworzenia grafiki wektorowej. Nasi uczniowie uczyli się również programować wykorzystując specjalne platformy do kodowania np.: www.code.org, na której każdy z uczniów niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Prawdziwą atrakcją na lekcjach były jednak małe Ozoboty, z którymi po raz pierwszy nasze dzieci i młodzież miały okazję się spotkać.

 

Podczas wszystkich zajęć każdy wykazał się dużą aktywnością, sprytem i kreatywnym podejściem do zadań, które zostały przed nimi postawione. Wreszcie sami uczniowie zadbali o niezbędną stronę medialną wydarzenia, nakręcili i zmontowali profesjonalny film, zatroszczyli się o fotorelację z dzisiejscych wydarzeń.

 

To był dzień pełen dobrej zabawy, ale i zdobywania wiedzy. Pozwolił nam pokazać, że nauka wspomagana przez nowoczesne technologie może być zarówno efektywna, jak i przyjemna. Nowe technologie sprawiają, że lekcje stają się niezwykle ciekawe, a uczniowie mogą zdobywać nowe umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc.

M.W.

 

Galerie:

Lekcje języka polskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej:

 

Lekcje języków obcych z wykorzystaniem quizów i innych aplikacji:

 

Lekcje informatyki, grafiki komputerowej, kółka z robotyki:

 

Lekcje matematyki o walutach świata oraz "Matematyczny Escape Room":

 

Lekcje biologii z wykrzystaniem mikroskopów:

 

Lekcje geografii i fizyki:

 

Podchody z językiem niemieckim z wykorzystaniem kodów QR:

 

 

Lekcje młodszych klas:

 

Nasze przerwy:

 

Nocne pasje:

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła