Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

 

Ortograficzny – wiadomo gdzie…

 

Gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie… tak brzmiał tytuł tegorocznego dyktanda w Gminnym Konkursie Ortograficznym. I choć wiadomo gdzie – bo jak co roku, od 16 lat w Szkole Podstawowej w Paniówkach, to jednak za sprawą magicznego tekstu dobrego ducha Konkursu – pani profesor Danuty Krzyżyk z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej UŚ oraz członka Rady Języka Polskiego w jednym, het w świecie baśni.

 

Cudowna kraina ortografii zamieniła się dla uczestników ze szkół podstawowych  i gimnazjów gminy Gierałtowice w nierealny świat bajek i opowieści z niezliczoną ilością magicznych istot jak: tyci, tyciusieńki krasnoludek z jego chabrowo-hortensjową kołderką, żubrzątko, czy żółte kurczątko, a nawet niby-potulny smok i huncwot rozbójnik. Wszyscy, choć pokojowo nastawieni i zżyci ze sobą w bajkowej rzeczywistości zdali się czyhać na uczestników zmagających się z wyjątkowym nagromadzeniem trudności ortograficznych tekstu.

 

Mimo iż nie raz dowcipna treść wywołała uśmiech na twarzy piszących (nie było wśród nich beksa-lali straszącej w dyktandzie), potraktowali swoje zadanie bardzo poważnie popełniając tylko nieliczne błędy. Ortograficzne potwory pokonała szóstka zwycięzców – I miejsce: Agata Szuścik z Przyszowic(SP) i Marcin Matera z Gierałtowic (G); II miejsce: Jakub Kostrzak z Gierałtowic (SP) i Oliwia Udała z Paniówek (G) oraz III miejsce: Weronika Szejnoga z Paniówek (SP) i Tomasz Bylica z Przyszowic (G).

 

B.Pytlarska

 

20170606 140129

 

 

20170606 140200(1)

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła