Odwiedza nas 260 gości oraz 0 użytkowników.

SPOTKANIE UCZNIÓW 3 b Z ŻOŁNIERZAMI 6. BATALIONU POWIETRZNODESANTOWEGO Z GLIWIC

Uczniowie klasy 3a i 3b SP uczestniczyli 24.04.2017r.w spotkaniu z Żołnierzami z Gliwic pod dowódcą Ppłk Roberta Kruz. Dzięki plut. Grzegorzowi Kleczka oraz kpr. Bogdana Stanik, kpr. Szymona Łaciak, st. szer. Piotra Skrzypczyk, st. szer. Pawła Słowik, st. szer. Kamila Rusieckiego, st. szer. Marka Kubuśka, st. szer. Arka Jare, st. szer. Mateusza Caputa, st. szer. Romana Mizerskiego, szer. Dariusza Uklejewskiego, szer. Łukasza Dębskiego, szer. Magdaleny Jonak, dzieci mogły realizować działania zmierzające do poznania i doświadczenia trudnej pracy żołnierza.

Zapoznały się ze strojem żołnierza „ukrywającego się w lesie”, ze sprzętem skoczka spadochronowego, ze strojem gdzie skażony jest teren. Kosztowały „dziennej racji żywieniowej” oraz suchego prowiantu jakim są suchary. Poznawały rodzaje broni, strzelały do tarcz z amunicji, miały możliwość przejażdżki autem i obserwowały akcje żołnierza, ze sprzętem spadochronowym. A to wszystko dzięki rodzicowi naszego ucznia, Szymona Kleczka, Panu Grzegorzowi.

Na zakończenie każdy gość otrzymał podziękowania i medal- WZOROWY ŻOŁNIERZ, wręczony przez naszych szkolnych żołnierzy J

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła