Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

20 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy VIb wraz z wychowawczynią Anną Pilny oraz nauczycielem historii Łukaszem Cempurą wybrali się do Willi Caro w Gliwicach. Celem wycieczki było zwiedzenie wystawy „Z Bogiem za króla i ojczyznę”, poświęconej dziejom militarnym Śląska na przełomie XIX/XX wieku. .

Wycieczka ta była dla uczniów możliwością poszerzenia wiedzy uzyskanej na lekcjach w I semestrze,  dotyczących historii XIX wieku oraz pozyskania wiedzy o historii naszego regionu na przełomie XIX/XX wieku. Była także swego rodzaju przygotowaniem do pracy w przyszłym roku szkolnym.

Uczniowie, oprowadzani przez p. Grzegorza Kamińskiego, z ciekawością oglądali pochodzące z kolekcji p. Norberta Kozioła eksponaty  – broń, mundury, elementy wyposażenia żołnierzy, odznaczenia, widokówki, pamiątkowe naczynia, instrumenty czy przedmioty codziennego użytku.

Po zakończonym zwiedzaniu wzięli udział w lekcji muzealnej „Wojny, bitwy, żołnierze”, podczasktórejwykorzystując specjalnie przygotowane – na podstawie oryginalnych ilustracji  z epoki – postacie żołnierzy, tworzyli i kolorowali własną, papierową armię.

   

                                                                                                                                            Ł.Cempura

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła