Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

5 kwietnia 2017 roku, uczniowie klasy V wraz z wychowawcą mgr Teresą Nocoń oraz nauczycielem przyrody mgr Ewą Zmarzły wybrali się do Palmiarni W Gliwicach. Celem wycieczki było poznanie różnorodności świata roślin na świecie, zrozumienie sposobów przystosowań do zróżnicowanych warunków klimatycznych, poszanowanie przyrody oraz bezpieczne poruszanie się po mieście z wykorzystaniem środków komunikacji miejskiej.

Uczniowie poznawali rośliny świata, przechodząc przez kolejne pawilony tematyczne. W pawilonie roślin użytkowych z ciekawością oglądali gatunki znane im tylko z owoców roślin wykorzystywanych w życiu codziennym. Mogli zobaczyć tu „w całości” cytrusy, długowieczne drzewko oliwne oraz rośliny przyprawowe m.in.: pieprz czarny, biały, goździki, laur, kawę, kardamon oraz największą tu roślinę - bananowca, który nie jest drzewem a byliną wydającą liście największe w świecie flory . Mieliśmy szczęście, gdyż trafiliśmy na czas kwitnących kaktusów.

W pawilonie historycznym pani przewodnik opowiadała i wskazywała rośliny obecne w Palmiarni od początku jej istnienia, czyli od roku 1925 i mające ponad 120 lat. Dużym zainteresowaniem uczestników, oprócz bardzo rzadkich i ciekawych roślin, cieszyły się egzotyczne papugi, gady, owady oraz akwaria pełne równie egzotycznych ryb z różnych zbiorników wodnych świata.

Na zakończenie, uczniowie mieli okazję zakupić pamiątki bądź ciekawe rośliny w małym sklepiku Palmiarni.

Ewa Zmarzły

 

 

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła