Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Dnia 13grudnia odbył się w naszej szkole konkurs „Śpiewająca lipka”, przeznaczony dla uczniów klas IV, V i VI szkoły podstawowej. Prowadzącym był nauczyciel historii i bibliotekarz pan Łukasz Cempura.

            Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania baśniami i legendami narodów słowiańskich, poszerzenie wiedzy na temat tradycji i kultury regionów z których pochodziły baśnie, propagowanie czytelnictwa oraz wpajanie zasad koleżeńskiej rywalizacji.

            Trzyosobowe reprezentacje musiały zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami. Poza odpowiadaniem na pytania dotyczące treści baśni uczestnicy musieli rozpoznać z jakiej baśni pochodzi zaprezentowany fragment i dany rekwizyt (nie widząc go) a także dopasować bohaterów do tytułów baśni i legend, w których się pojawiają.

            Rywalizacja była bardzo zacięta i rozstrzygnęła się dopiero w ostatniej serii pytań. Pierwsze miejsce zajęłyex – equo klasyVIa, VIb iIVa, natomiast drugie miejsce zajęły klasy IVb i V. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

                                                                                                                               Łukasz Cempura

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła