Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Laterne, Laterne… - Sankt Martin ist da!

 

W dniu 25 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień św. Marcina. Obchody rozpoczęły się od wystąpienia gimnazjalistów, którzy przygotowali dla młodszych kolegów prezentację na temat życia Świętego oraz przeprowadzili konkurs, w którym poprawne odpowiedzi nagrodzone zostały słodkościami. Można było również posłuchać znanych pieśni, Martinslieder, w wykonaniu klasy 6b oraz 4 a i b, a także obejrzeć filmową wersję Legendy o świętym Marcinie wyreżyserowaną i odegraną przez uczniów klasy 6a.

 

W drugiej części spotkania dzieci ze szkoły podstawowej uczestniczyły w warsztatach   kulinarnych, w czasie których każdy mógł wziąć udział -pod okiem naszej niezastąpionej pani Eli – w przygotowywaniu przepysznychwypieków. Upieczone ciasteczka znikały w zadziwiającym tempie, co zapewne jest najlepszym dowodem na ich wspaniały smak….Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach plastycznych, w ramach których przygotowywali świętomarcińskie lampiony. Zwycięzcami konkursu na najpiękniejszy lampion zostali: Kuba Burak, Kuba Gruca i Emilka Kozubek – gratulujemy.

 

Ostatni etap naszego świętowania miał miejsce na zewnątrz, gdzie dzieci, rodzice i nauczyciele biesiadowali przy grillu i gorącej herbatce. Finałem obchodów był pochód uczniów z lampionami. Ze względu na niekorzystną aurę wyruszył on ciemnymi korytarzami szkoły, które zajaśniały światłami latarenek i rozbrzmiały śpiewem dzieci intonujących najpopularniejszą niemiecką piosenkę świętomarcińską – Laterne, Laterne…

 

Mamy nadzieję, że uczestnicy naszej zabawy miło spędzili czas i zadowoleni wrócili do domów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji Dnia świętego Marcina i poświęcili nam swój czas. Do zobaczenia za rok!

 

Joanna Malcherek, Magda Weres-Gręzicka

 

 

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła