Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

 

Banner-TV-TNT-2020

W ramach Tygodnia Nowoczesnych Technologii lekcje matematyki w klasach IV i VIB odbyły się w formie „Escape Roomu”. W pokój skrytek i zagadek matematycznych zmieniła się sala matematyczna nr 8. Uczniowie zostali podzieleni losowo na grupy zadaniowe, liczyła się każda minuta, kreatywność i zaangażowanie wszystkich uczestników gry. Każda z grup otrzymała koperty zadaniowe z instrukcjami o przebiegu zabawy. Poziom zadań był dostosowany do wieku uczestników. Wszyscy uczestniczyli z takim zapałem, że nie zauważyli końca lekcji … bo najważniejsze było zdobycie klucza do sejfu, gdzie znajdował się skarb dla zwycięskiej drużyny, która uzyskała największą liczbę punktów.

Autorem matematycznego escape roomu był p. Marek Mnich.

 

Uczniowie klasy IV w ramach zajęć rozwijających kreatywność z matematyki mieli możliwość poznania doskonałego narzędzia do rozwijania umiejętności i wiedzy. Aplikacja Quiver łączy fizyczne zabarwienie z najnowszą technologią rzeczywistości rozszerzonej, aby zapewnić dzieciom niezwykłe wrażenia. Zadaniem uczniów było pokolorowanie według własnego uznania ptaka Kakadu, który poprzez aplikację, dostarczył uczniom wiele satysfakcji.

GeoGebra to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie do wspomagania nauki matematyki. Łączy ono w sobie szereg narzędzi pomocnych w opanowaniu takich zagadnień jak geometria, algebra czy analiza matematyczna. Program z racji łatwej obsługi i sporych możliwości doskonale nadaje się jako narzędzie do wspomagania nauki zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie matematyki, jak również studentów. Dzisiaj klasy 5a i 5c wykorzystały ją do rysowania oraz obliczania obwodów wielokątów. Geometria w takim wydaniu jest łatwa i przyjemna. Zajęcia przygotowała i poprowadziła p. Agnieszka Janota.

 

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła