Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

gora

Szkolny Park Odkrywców

3LProjekt stworzony przez nauczycieli i rodziców Gimnazjum nr 2 w Paniówkach został dofinansowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju filantropii w Polsce i Forum Młodzieży Samorządowej.

„Szkolny Park Odkrywców”  to małe centrum nauki. Poszerza zainteresowania uczniów oraz inspiruje ich do samodzielnego zgłębiania tajników wiedzy.

Na terenie podwórka szkoły w Paniówkach zostały posadzone drzewa i krzewy, które opisano i usystematyzowano. Stworzono zegar słoneczny, który umożliwia odczytanie nie tylko godziny, ale również pory roku. Zbudowano małą stację meteorologiczną z termometrem, deszczomierzem i wiatromierzem. Ponadto na kręgu zamontowano przekładnie, równoważnie i inne przyrządy demonstrujące prawa fizyki w ciekawy sposób, atrakcyjny dla wszystkich dzieci, szczególnie tych najmłodszych.

Stworzenie małego centrum nauki było możliwe przy współpracy i wykorzystaniu „lokalnych mózgów”, absolwentów, nauczycieli akademickich, pracowników politechniki i uniwersytetu pochodzących z naszej gminy.

Spis

 

stopka

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła