Odwiedza nas 257 gości oraz 0 użytkowników.

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty, który szkoły mogą przeprowadzić od 30 marca do 1 kwietnia br.

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski,

31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka,

1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

 

Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE www.cke.gov.pl lub OKE http://www.oke.jaworzno.pl/www2/index.php/egzamin-osmoklasisty – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w wybranej przez siebie formie, np.

 - na wydruku – jeśli uczeń dysponuje w domu drukarką lub

 - korzystając z „zeszytu rozwiązań", który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu); lub

 - matematyka- na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Swoje rozwiązania uczniowie przesyłają do nauczycieli w wybranej przez siebie formie (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań), którzy będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i przekazać uczniom informację zwrotną.

Pamiętajcie kochani uczniowie, że próbny egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Wasze prace nie będą oceniane.

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Możecie z tych stron nieodpłatnie pobrać:

  • informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów;

przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów;

arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty;

arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.;

osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych;

filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

 

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paniówkach

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła